Official forum Fuck the system

    Fudbal

    Share
    avatar
    MaZzZaLoTo
    fts . Member
    fts . Member

    Posts : 118
    Join date : 25/06/2009

    Fudbal

    Post by MaZzZaLoTo on Sat Jun 27, 2009 1:55 pm

    Sve diskusije o fudbalu, od A do Z... Klubovi, selekcije, derbi...
    avatar
    MaZzZaLoTo
    fts . Member
    fts . Member

    Posts : 118
    Join date : 25/06/2009

    Re: Fudbal

    Post by MaZzZaLoTo on Sat Jul 11, 2009 2:45 am

    14.07.2009.
    Utorak 20:45 h
    Fc Rhyl - Fc Partizan CET (19.45 GMT)

    VS
    avatar
    MaZzZaLoTo
    fts . Member
    fts . Member

    Posts : 118
    Join date : 25/06/2009

    Re: Fudbal

    Post by MaZzZaLoTo on Thu Jul 16, 2009 9:34 pm

    Partizan rutinski u Rilu - 4:0

    Fudbaleri Partizana rutinski su kao gosti pobedili velškog prvaka Ril 4:0, u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

    Nula Sevojna na premijeri

    Fudbaleri Sevojna i litvanskog Kaunasa odigrali su bez golova na stadionu Partizana, u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Evropa ligu.
    avatar
    MaZzZaLoTo
    fts . Member
    fts . Member

    Posts : 118
    Join date : 25/06/2009

    Re: Fudbal

    Post by MaZzZaLoTo on Thu Jul 16, 2009 9:36 pm

    LŠ: Partizan čeka rivala u 3. kolu



    Fudbaleri Partizana saznaće u petak imena mogućeg protivnika u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.


    Na žrebu koji je zakazan za petak u podne prvak Srbije, odnosno pobednik dvomeča Ril - Partizan, biće u šeširu sa ostalim nosiocima u ovoj rundi, a među potencijalnim rivalima je, bar u domenu teorije, 20 prvaka evropskih država. Prema rejtingu najozbiljniji mogući rivali su Red Bul Salcburg, Kalmar, APOEL, Stabek ali bi 'na crtu' Partizanu mogle i ekipe Aktobea, Ventspilsa, Ekranasa, Bakua...

    Zahvaljujući činjenici da se revanši drugog kola igraju tek sledeće nedelje neki timovi će zahvaljujući pobedama nad bolje rangiranim ekipama biti u jačem šeširu i pored skromnog rejtinga.

    Sa Partizanom u grupi su Olimpijakos, Slavija Prag, Cirih i pobednici dvomeča Kopenhangen - Mogren (prva utakmica 6:0), Levski Sofija - Sant Hulija (4:0), Makabi Haifa - Glentoran (6:0), Pjunik - Dinamo Zagreb (0:0), Visla Krakov - Levadija Talin (1:1) i Makedonija ĐP - BATE Borisov (0:2). Sa tim klubovima Partizan ne može da se sastane pre četvrtog kola.

    Potencijalni rivlai Partizana su pobednici duela Red Bul Salcburg (Austrija) - Bohemijans (Republika Irska) (prva utakmica 1:1), Debrecin (Mađarska) - Kalmar (Švedska) (2:0), Strejmur (Farska Ostrva) - APOEL (Kipar) (0:2), Tirana (Albanija) - Stabek (Norveška) (1:1), Zrinjski (BiH) - Slovan Bratislava (Slovačka) (1:0), Ventspils (Letonija) - Dudelanž (Luksemburg) (3:0), VIT (Gruzija) - Maribor (Slovenija) (0:0), Hafnafjordur (Island) - Aktobe (Kazahstan) (0:4), Inter Turku (Finska) - Šerif Tiraspolj (Moldavija) (0:1), Ekranas (Litvanija) - Baku (Azerbejdžan) (2:2).

    Žreb u Nionu počinje u 12 časova, sat kasnije biće obavljeno izvlačenje parova za treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.
    avatar
    MaZzZaLoTo
    fts . Member
    fts . Member

    Posts : 118
    Join date : 25/06/2009

    Re: Fudbal

    Post by MaZzZaLoTo on Thu Jul 16, 2009 9:54 pm

    Rudar - Crvena zvezda 0:1
    avatar
    MaZzZoHuCTa
    fts . Member
    fts . Member

    Posts : 25
    Join date : 26/06/2009

    Re: Fudbal

    Post by MaZzZoHuCTa on Fri Jul 17, 2009 2:48 am



    U novom Uefinom takmičenju pod nazivom UEFA Europa League,odnosno Uefina Liga Evrope kako bismo mi rekli takmičiće se mnogo klubove sirom kontinenta...Ovo je prva godina ovog prestižnog takmičenja od koga se mnogo očekuje. Očekuje se da bude bolji,kvalitetniji,posećeniji i atraktivniji od nekadašnjih takmičenja "Kupa Sajamskih gradova" "Kupa Kupova" i "UEFA Kupa". Srbija će imati priliku da kroz svoje predstavnike Crvenu Zvezdu,Vojvodinu i Sevojno ostvari određen uspeh u kontinetalnim razmerama, i odredjen profit kroz pobede,uspehe i ulaznice...
    Crvena Zvezda i Sevojno ce startovati od drugog kola kvalifikacija za ovo takmičenje,dok će Vojvodina kao naprivilegovanija od srpskih klubova takmičenje početi u trećem kolu...

    UFEA Evropska liga (poznata i samo kao Evropska liga) je osnovana 2009. godine, kao zamena za Kup UEFA. Takmičenje počinje u sezoni 2009/10.

    Format takmičenja

    Kvalifikacije će imati 160 ekipa, a završnica će se sastojati 12 grupa sa po 4 ekipe, ukupno 48. U šesnaestinu finala prolaze prve dve ekipe plus osam trećeplasiranih iz Lige Šampiona.

    Razlike od Kupa UEFA

    Kup UEFA je imao osam grupa po pet ekipa, bez uzvratnih utakmica, a evropska liga 12 grupa sa po četiri ekipe sa uzvratnim utakmicama.


    _________________
    avatar
    MaZzZaLoTo
    fts . Member
    fts . Member

    Posts : 118
    Join date : 25/06/2009

    Re: Fudbal

    Post by MaZzZaLoTo on Fri Jul 17, 2009 2:22 pm

    Partizan najverovatnije sa Apoelom

    Prvak Srbije Partizan igraće u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona sa pobednikom dvomeča Strejmur (Farska Ostrva) - APOEL Nikozija (Kipar).


    U prvoj utakmici Partizan će, ako eliminiše velški Ril, gostovati na jednom od dva ostrva, 28. ili 29. jula, a revanš će biti odigran u Beogradu sedam dana kasnije. Prvu utakmicu drugog kola APOEL je kao gost dobio rezultatom 2:0, a prošle godine kiparska ekipa eliminisala je u kvalifikacijama za Kup UEFA Crvenu zvezdu.

    parovi trećeg kola kvalifikacija:

    kvalifikacije šampiona
    Red Bul Salcburg (Austrija)/Bohemijans (Republika Irska) - Pjunik Jerevan (Jermenija)/Dinamo Zagreb (Hrvatska)
    Zrinjski (BiH)/Slovan Bratislava (Slovačka) - Olimpijakos Pirej (Grčka)
    Cirih (Švajcarska) - Vit (Gruzija)/Maribor (Slovenija)
    Strejmur (Farska Ostrva)/APOEL (Kipar) - Ril (Vels)/Partizan Beograd (Srbija)
    Inter Turku (Finska)/Šerif Tiraspolj (Moldavija) - Slavija Prag (Češka)
    FH (Island)/Aktobe (Kazahstan) - Makabi Haifa (Izrael)/Glentoran (Severna Irska)
    Ekranas (Litvanija)/Baku (Azerbejdžan) - Levski Sofija (Bugarska)/Sant Hulija (Andora)
    Ventspils (Letonija)/Didelanž (Luksemburg) - Makedonija ĐP (Makedonija)/BATE Borisov (Belorusija)
    Visla Krakov (Poljska)/ Levadija (Estonija) - Debrecin (Mađarska)/Kalmar (Švedska)
    Kopenhagen (Danska)/Mogren (Crna Gora) - Tirana (Albanija)/Stabek (Norveška)

    kvalifikacije za ostale
    Sparta Prag (Češka) - Panatinaikos (Grčka)
    Šahtjor Donjeck (Ukrajina) - Temišvar (Rumunija)
    Sporting Lisabon (Porugalija) - Tvente (Holandija)
    Seltik Glazgov (Škotska) - Dinamo Moskva (Rusija)
    Anderleht (Belgija) - Sivaspor (Turska)


    APOEL - najtrofejniji klub Kipra



    APOEL je klub iz Nikozije, jedan od najpopularnijih na Kipru i prvi klub sa tog ostrva koji je osvojio 20 titula prvaka države.


    Pored 20 prvenstava igrači APOELa osvojili su i 19 kupova i deset puta bili najbolji u Superkupu Kipra. Najveći uspesi na evropskoj sceni su plasman u treću rundu kvalifikacija za Ligu šampiona 2002. godine i plasman u drugu rundu Kupa UEFa ist sezone.

    APOEL je osnovan 1926. godine a pored fudbaslkog kluba u sportskom društvu su i košarkaški, odbojkaški, stonoteniski i biciklistički klub.

    Ekipa igra u žuto-plavim dresovima, klupska zastava je dobijena spajanjem boja koje simbolizuju Grčku i Kipar. APOEL kao domaćin igra na GSP Stadionu koji deli sa gradskim rivalom Omonijom, kapaciteta 22.859 mesta.

    U timu koji je prošle godine osvojio titulu prvaka i koji vodi Srbin Ivica Jovanović su brojni internacionalci i nekoliko reprezentativaca Kipra.

    Portugalci Paulo Žorge i Elio Pinto, Boban Grnčarov iz Makedonije, Savas Pursaitidis, Dionisis Hiotis i Hristos Kontis iz Grčke, Kamil Kosovski i Marsin Ževlakov iz Poljske, Slovak Mario Breška, Albanac Altin Hadži, Holanđanin Jost Broeste, Brazilac Žan Paulista i naš Nenad Mirosavljević predstavljaju 'ostatak sveta', a golman Mihalis Morfis, Marios Ilia, Mihael Hrizis, Konstatinos Haralambides i Andreas Papacanasiju su reprezentativci Kipra.

    Prošle sezone APOEL je igrao u prvom kolu Kupa UEFA ali je Šalke bio bolji u dve utakmice (4:1 i 1:1). Prethodno su Kiprani eliminisali Pelister i Crvenu zvezdu.

    Partizan i APOEL nikada nisu odigrali zvaničnu utakmicu.
    avatar
    MaZzZaLoTo
    fts . Member
    fts . Member

    Posts : 118
    Join date : 25/06/2009

    Re: Fudbal

    Post by MaZzZaLoTo on Fri Jul 17, 2009 5:21 pm



    Evropa liga: Vojvodina sa Austrijom, Zvezda ako prođe Rudar, igraće sa boljim iz meča Metalurgs – Tbilisi

    Vojvodina će se sastati sa bečkom Austrijom u 3. kolu kvalifikacija Evropa Lige, a Crvena zvezda, ako prođe Rudar, igraće sa boljim iz meča Metalurgs – Tbilisi.


    Protivnik Sevojna u trećem kolu kvalifikacija, ukoliko eliminiše litvanski Kaunas, biće francuski Lil. Prvi utakmica na programu je u četvrtak 30. jula, revanš je sedam dana kasnije.

    Vicešampion Srbije, ekipa Vojvodine počeće takmičenje u trećem kolu duelom protiv Austrije iz Beča koja je prošlu sezonu završila na drugom mestu austrijskog šampionata.

    Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Rudar iz Velenja rezultatom 1:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Evropa i ukoliko prođu u narednu rundu igraće sa pobednikom duela letonskog Metalurgsa i gruzijskom Dinama iz Tbilisija. Letonci su u prvoj utakmici slavili rezultatom 2:1.

    Najteži zadatak imaće ekipa Sevojna koja, ako se plasira u naredno kolo, igra sa francuskim Lilom.

    Parovi trećek kola kvalifikacija Evropa lige:

    Sarajevo (BiH)/Spartak Trnava (Slovačka) – Zestafini (Gruzija)/Helsinborg (Švedska)
    Fredrikstad (Norveška) – Leh (Češka)
    Diferdange (Luksemburg)/Rijeka (Hrvatska) – Metalist (Ukrajina)
    Naftan (Belorusija)/Gent (Belgija) – Roma (Italija)
    Vaslui (Rumunija) – Omonia (Kipar)/HB (Farska Ostrva)
    Aab (Danska)/Slavija (BiH) – Košice (Slovačka)
    Geteborg (Švedska) – Hapoel Tel Aviv (Izrael)
    PSV (Holandija) – Černo More (Bugarska)/Iskra Stali (Moldavija)
    Donjeck (Ukrajina)/MTZ-RIPO (Belorusija) – IB Ljubljana (Slovenija)
    Valerenga (Norveška) – PAOK (Grčka)
    APOP (Nikozija) – Rapid Beč (Austrija)/Vljaznija (Albanija)
    Honka (Finska)/Bangor (Vels) – Rozenborg (Norveška)/Karabag (Azerbejdžan)
    Falkirk (Škotska)/Vaduz (Lihtenštajn) – Liberec (Švedska)
    Sv Patrik (Irska)/Valeta (Malta) – Krila Sovjetov (Rusija)
    Suduva (Litvanija)/Randers (Danska) – Hamburg (Nemačka)
    Dinamo Minsk /Tromso – Milano/Slaven Koprivnica
    Bronbi (Danska)/Flora (Estonija) – Legija (Poljska)/Olimpi (Gruzija)
    Vojvodina (Srbija)– Austrija Beč (Austrija)
    CSKA Sofija (Bugarska) – Skonto (Letonija)/Deri (Vels)
    Steaua (Rumunija)/Ujpešt (Mađarska) – Fljamurtari (Albanija)/Madervel (Škotska)
    Žilina (Slovačka)/Dačija (Moldavija) – Hajduk Split (Hrvatska)
    Braga (Portugalija) – Elfsborg (Švedska)/Haladas (Mađarska)
    Aberdin (Škotska) – Sigma (Češka)/Fram (Island)
    Kruseders (Sev. Irska)/Rabotnički (Makedonija) – Odenze (Danska)
    Sevojno (Srbija)/Kaunas (Litvanija) – Lil (Francuska)
    Anortozis (Kipar)/FK Petrovac (Crna Gora) – Šturm (Austrija)/Široki Brijeg (BiH)
    Fenerbahče (Turska) – Honved (Mađarska)
    Bnei Jehuda (Izrael)/Dinaburg (Letonija) – Zimbru (Moldavija)/Pakos de Fereira (Portugalija)
    Klab Briž (Belgija) – Gorica (Slovenija)/Lahti (Finska)
    Atletik Bolbao (Španija) – Jang Bojs (Švajcarska)
    KR (Island)/Larisa (Grčka) – Bazel (Švajcarska)/FC Santa Koloma (Andora)
    Tobol (Kazahstan)/Galatasaraj (Turska) – Sliema (Malta)/Netanija (Izrael)
    Metalurgs (Letonija)/Dinamo Tbilisi (Gruzija) – Rudar (Slovenija)/Crvena zvezda (Srbija)
    Juvenes (San Marino)/Polonia (Poljska) – NAK (Holandija)/Gandzasar (Jermenija)
    Vetra (Litvanija)/HJK (Finska) – Fulam (Engleska)

      Current date/time is Tue Aug 21, 2018 10:17 pm